Jeśli bezdyskusyjnie masz umysł ścisły, najlepiej odnajdziesz się na matematyce!Co będziesz robił po studiach:

• będziesz umiał wykorzystać liczne narzędzia informatyczne do swojej pracy,
    • możesz pracować jako aktuariusz, czy będziesz wyceniał wartości ryzykownych projektów finansowych i szacował ryzyka,
    • odnajdziesz się w ubezpieczeniach, firmach finansowych, inwestycyjnych, doradczych czy bankach,
    • możesz zajmować się analizą rynku, planowaniem finansowym, tworzeniem strategii,
    • albo będziesz pracować na giełdzie papierów wartościowych.

W programie studiów licencjackich znajdują się 3-tygodniowe praktyki zawodowe, co pozwala na wykształcenie umiejętności praktycznego stosowania narzędzi matematycznych w zagadnieniach finansowych, posługiwania się narzędziami informatycznymi do opracowania i prezentacji danych, budowania modeli eksploracji danych oraz stosowania ich do prognozowania wybranych procesów ekonomicznych, finansowych i społecznych oraz w nawiązaniu kontaktów zawodowych. Umiejętność zastosowania teoretycznej wiedzy matematycznej w praktyce zwiększa możliwości na rynku pracy.

Absolwenci o kierunku matematyka

Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych
    Instytut Matematyki

• będziesz umiał wykorzystać liczne narzędzia informatyczne do swojej pracy,
    • albo będziesz pracować na giełdzie papierów wartościowych.

Absolwenci o kierunku matematyka

Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych