Jeśli  w centrum Twoich zainteresowań jest drugi człowiek, będziesz świetnym pedagogiem.

Po ukończeniu studiów I stopnia
     uzyskasz podstawowe kwalifikacje zawodowe w zależności od wybranej specjalności:

- pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną - uzyskasz przygotowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą z deficytami dotyczącymi rozwoju, opieki i wychowania oraz inicjowania i uczestnictwa w działaniach związanych z dostrzeganiem zaburzeń, próbą diagnozy i opieki pedagogicznej, a także organizowania działań edukacyjno-terapeutycznych. Perspektywy zawodowe: wychowawca w bursie szkolnej, internacie, w klubach dziecięcych i młodzieżowych, młodzieżowych domach kultury, schroniskach młodzieżowych, wychowawca w placówkach opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego (np. w domach dziecka), opiekun, wychowawca w placówkach zajmujących się pieczą zastępczą, opiekun małego dziecka, osoby starszej.
    Jeśli marzysz o pracy w szkole (np. jako nauczyciel pedagog lub wychowawca), będziesz mógł/mogła kontynuować studia na tym kierunku na II stopniu i zdobędziesz pełne kwalifikacje nauczycielskie.

- opiekun i wychowawca dziecka - uzyskasz przygotowanie  do wykonywania zawodu: wychowawca i opiekun małego dziecka.  Perspektywy zawodowe: wychowawca i opiekun w żłobkach, klubach dziecięcych (publicznych i niepublicznych) na stanowisku wychowawca małego dziecka, dzienny opiekun dziecięcy; placówki typu socjalizacyjnego (np. Domy Małego Dziecka, Domy dla Matek z Dziećmi i Kobiet w Ciąży) na stanowisku wychowawca małego dziecka, opiekun dziecięcy; placówki handlowe oferujące rodzicom czasową opiekę nad dziećmi, hotele, pensjonaty, domy wczasowe - na stanowisku animatora dziecięcego.
    Jeśli marzysz o pracy w szkole (np. jako nauczyciel wychowawca świetlicy szkolnej), będziesz mógł/mogła kontynuować studia na tym kierunku na II stopniu i zdobędziesz pełne kwalifikacje nauczycielskie.

- doradztwo zawodowe i personalne- uzyskasz przygotowanie do pracy w charakterze doradcy zawodowego oraz doradcy personalnego w agencjach zatrudnienia, doradcy personalnego w Akademickich Biurach Karier, specjalisty do spraw szkoleń oraz specjalisty do spraw personalnych w działach kadr (rekrutacja, rozwój itp.). Będziesz mógł również podjąć pracę na stanowisku doradcy klienta, doradcy zawodowego, pośrednika pracy w publicznych służbach zatrudnienia  oraz doradcy kariery. Jeśli marzysz o pracy w szkole (np. jako nauczyciel doradca zawodowy), będziesz mógł/mogła kontynuować studia na tym kierunku na II stopniu i zdobędziesz pełne kwalifikacje nauczycielskie.

Instytut Pedagogiki

Po ukończeniu studiów II stopnia

- w zakresie specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką społeczną  uzyskasz przygotowanie pedagogiczne do pracy w placówkach i instytucjach systemu oświaty  jako nauczyciel wychowawca w świetlicy szkolnej, internacie, bursie, na stanowisku nauczyciela pedagoga szkolnego, w placówkach i instytucjach opiekuńczo-wychowawczych typu socjalizacyjnego, interwencyjnego, rodzinnego i wielofunkcyjnego jako wychowawca w domu dziecka, domu małego dziecka, w pogotowiu opiekuńczym, w pogotowiu rodzinnym,  w placówkach wychowania pozaszkolnego, centrach edukacji i kultury dla dzieci i młodzieży jako wychowawca w świetlicy środowiskowej, ognisku wychowawczym,  w placówkach  instytucjach systemu pomocy społecznej jako pracownik ośrodka adopcyjno-opiekuńczego, centrum pomocy rodzinie, domu pomocy społecznej, placówki poradnictwa specjalistycznego, ośrodka wsparcia i interwencji kryzysowej w organizacjach pożytku publicznego.

w zakresie specjalności edukacja wieku dziecięcego uzyskasz przygotowanie pedagogiczne do pracy na stanowisku nauczyciela wychowawcy w świetlicy szkolnej, z dziećmi jako opiekun i wychowawca w żłobku, klubie dziecięcym oraz w charakterze opiekuna dziennego, wychowawcy  w świetlicach środowiskowych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz zatrudnienie w instytucjach i organizacjach zorientowanych na edukację dziecka;

w zakresie specjalności doradztwo zawodowe i coaching kariery uzyskasz przygotowanie pedagogiczne do podjęcia pracy w szkołach i placówkach oświatowych (jako nauczyciel - szkolny doradca zawodowy), poradniach psychologiczno-pedagogicznych, poradniach zawodowych, klubach integracji społecznej, centrach integracji społecznej, w urzędach pracy, w zakładach pracy jako doradca do spraw pracowniczych, ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych, w instytucjach prowadzących rekrutacje, szkolenia, warsztaty i sesje coachingowe.

Instytut Pedagogiki