Jeśli jesteś przekonany, że historia jest nauczycielką życia, nie możesz wybrać innego kierunku studiów!
    Studiując historię zdobędziesz kompetencje nowoczesnego nauczyciela lub zgłębisz tajniki nowoczesnego postępowania z dokumentacją oraz zarządzania nią przy pomocy programów komputerowych, systemów informatycznych i baz danych.

Zdobędziesz uprawnienia do pracy:

• jako nauczyciel historii i przedmiotu historia i teraźniejszość w szkołach podstawowych i średnich,
    • jako archiwista w archiwach państwowych, zakładowych, prywatnych, składnicach akt, IPN,
    • jako zarządca dokumentacji (records manager), koordynator czynności kancelaryjnych i pracownik biurowo-kancelaryjny w administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorstwach, organizacjach pozarządowych.
    • w zakresie działalności gospodarczej w branży archiwalnej,
    • jako historyk i popularyzator dziejów w placówkach naukowo-badawczych, kulturalnych i muzeach.

Wydział Nauk Humanistycznych
    Instytut Historii

Zdobędziesz uprawnienia do pracy:

• w zakresie działalności gospodarczej w branży archiwalnej,

Wydział Nauk Humanistycznych